زمان انتشار: ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد ساعت 15:57 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۵/۲۸ ساعت 15:57    تعداد بازدید: 12    کد مطلب: 86319

امام علی (ع) دستاورد دین اسلام و پیام الهی
دکتر امین فخر، مدیر درمان استان در مراسم گرامیداشت عید سعید غدیر در مدیریت درمان استان اظهار داشت: اگر بخواهیم دستاوردی از دین اسلام را به نمایش بگذاریم باید از امام علی (ع) یاد کنیم و ایشان خروجی و نتیجه پیام الهی و دین اسلام هستند.


وی افزود:غدیر گرچه یک واقعه تاریخی و مناسبت مهم در اسلام هست اما مفهوم بلندی دارد که در پیام الهی آمده است و آن اکمال دین و نعمت الهی است.

مدیر درمان با اشاره به اینکه کتاب نهج البلاغه یک مجموعه زهد نامه و تقوا نامه است، افزود:در حوزه مناسبات و تعاملات اجتماعی هم امام علی (ع) در مدت4 سال  که در منصب خلافت بودند و امورات مسلمین رسما در دست ایشان بود با قوت وشدت عدالت را اجرا کردند و در این ایام هم جامعه آن روز عدالت را بر نتافت و جریانها و جنگهای متعددی ایجاد شد و در نهایت در محراب عبادت در ماه مبارک رمضان آن حضرت را به شهادت رساندند.

دکتر فخر ادامه داد:افرادی که با نگاه دینی دنبال پیاده سازی احکام الهی و عدالت اجتماعی هستند مخالفین زیادی پیدا میکنند و تنش های زیادی ایجاد میشود.

ایشان در خصوص شخصیت امام علی (ع) اظهار داشت:آن حضرت برای اهل معرفت دارای جاذبه قوی و برای اهل طغیان، دافعه قوی داشتند.

مدیر درمان در خصوص بهره مندی از مکتب علوی گفت :حضرت علی (ع) دریایی از معرفت هستند و برای بهره مندی از دیدگاه ایشان به هستی و مناسبات فردی و اجتماعی ، باید نوع نگاهمان را به ایشان نزدیک کنیم و منش و اندیشه ایشان را بشناسیم و تا حد ممکن به دیدگاه امام خودمان را نزدیک کنیم تا از هدایت ایشان در دنیا و شفاعت در آخرت بهره‌مند شویم.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha